O nas

Żłobek Miejski nr 1 w Wodzisławiu Śląskim mieści się na os. XXX-lecia PRL 61 w jednym ze skrzydeł Publicznego Przedszkola nr 18. Jest jedyną taką placówką w Wodzisławiu Śląskim. Żłobek dysponuje miejscami dla 50 dzieci. Do naszej placówki przyjmowane są maluchy od 5 miesiąca do 3 roku życia, a w szczególnych przypadkach do 4 lat. W naszym żłobku funkcjonują  trzy grupy: grupa maluszków , przeznaczona jest dla dzieci do roku. Grupa średniaków, przeznaczona dla dzieci, które nie ukończyły drugiego roku życia.  Grupa starszaków, przeznaczona dla dzieci po ukończeniu dwóch lat. Nad opieką i wychowaniem czuwa wykwalifikowany personel: opiekunki oraz pielęgniarko-opiekunka. O porządek zaś dbają doświadczone pokojowe. Dzieci podczas pobytu w żłobku otrzymują smaczne posiłki, które przygotowywane są na miejscu przez kucharkę i intendentkę.

Zobaczcie sami nasze piękne wnętrze.

Wejście do żłobka

Zawsze dbamy, by nasze wejście było piękne i odpowiadało czy to obecnej porze roku, czy to wydarzeniom szczególnie dla nas ważnym.

Przedsionek i korytarz

To dwa szczególne miejsca w naszej placówce. Zaraz po wejściu łatwo można się zorientować jaka pora roku gości u nas albo jakie święta aktualnie są obchodzone. Dbamy bowiem w ten sposób i podtrzymujemy nasze polskie tradycje.

Sala grupy starszej „Tygryski”

W tej sali na zabawie wspaniale spędza czas grupa dzieci powyżej dwóch lat. Bawią się, uczą, tańczą i śpiewają, a wszystko to pod czujnym okiem pań opiekunek.

Sala grupy najmłodszej „Pszczółki”

Tutaj maluszki czują się najbezpieczniej. Kochają swoją salę i panie opiekujące się nimi. Podczas swojego pobytu u nas najbardziej lubią spędzać czas właśnie tutaj, w swojej sali.

Sala grupy średniej „Maleństwa”

W tej sali bawią się pod opieką swoich pań dzieci od roku do dwóch lat. Dzieci same poruszając się po swojej sali poznają jej wszystkie ciekawe zakątki.

Łazienki

Nasze pociechy wszystkie swoje potrzeby natury fizjologicznej mogą załatwiać w bardzo komfortowych warunkach. Wszystkie zabiegi sanitarno – higieniczne obywają się w łazience średniaków i starszaków.

Jak również w łazience maluszków.