Coroczna akcja „Cała Polska czyta dzieciom”

Jak co roku włączamy się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom” trwającej od 1 – 8 czerwca. W tym roku naszym dzieciom czytają wielkie i znane  postaci z bajek.

Serie bajek rozpoczął Czerwony Kapturek, który w poniedziałek 2 czerwca odwiedził dzieci. Nasi milusińscy byli bardzo zaskoczeni ale i zaciekawieni bajką o  przygodach Czerwonego Kapturka. Nie mogli doczekać się dnia następnego, gdyż dziewczynka w czerwonym kapturku obiecała im kolejnego gościa.

W tym dniu dzieci obchodziły również swoje święto, Dzień Dziecka. Z tej okazji były wspólne zabawy, słodki poczęstunek, a w prezencie dzieci otrzymały zestaw zabawek do piasku, którego koszt pokryła Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

We wtorek dzieci już po śniadaniu same wyciągały swoje kolorowe kwiatuszki i usadawiały się na nich licząc na wspaniałe wrażenia. I nie zawiodły się. Tym razem odwiedził je dostojny Kot w butach. Kiedy dzieci go zobaczyły zamilkły z wrażenia. Do końca opowieści o młodym młynarczyku i jego zaradnym kocie siedziały jak zaczarowane. A kiedy Kot w butach wychodził, oczywiście obiecał przysłać kogoś jeszcze wspanialszego dnia następnego.

W środę wszyscy już wiedzieli co należy zrobić po porannej toalecie. Nasze kolorowe kwiatki znalazły się na dywanie a na nich dzieci z miną oczekującą gościa. I po chwili….weszła ona. Królewna Śnieżka. Dzieci zaniemówiły z wrażenia. A kiedy Śnieżka skończyła czytać opowieść o swoich małych przyjaciołach – krasnoludkach – dzieci były zachwycone. Raźno machały Królewnie na pożegnanie, gdyż obiecała im dnia następnego kolejnego gościa.

W czwartek zaraz o poranku, a było to około godziny 9:00 do sali żłobkowej zapukała piękna dziewczyna. Dzieci już od samego rana na nią czekały. Okazało się, że jest to Kopciuszek. Piękna dziewczyna w sukni balowej opowiedziała dzieciom swoją długą, i nie zawsze łatwą drogę do swojego szczęścia. Ile ta biedna dziewczyna musiała przejść, zanim stała się tak piękną księżniczką. I jak to u naszych dzieci jest w zwyczaju, oklaskiwały naszego Kopciuszka długo. Żegnały się, machały…aż w końcu Kopciuszek zniknął za drzwiami. Ale na pocieszenie, obiecałyśmy im jeszcze jednego gościa, który pojawi się w piątek. To dopiero będzie niespodzianka.

I stało się…to już ostatni dzień, kiedy w naszym żłobku dzieci spotykały się z postaciami z bajek. Jako ostatnia przybyła do dzieci Księżniczka na ziarnku grochu. Dzieci kiedy ją zobaczyły, zaniemówiły. Piękna pani opowiedziała dzieciom swoją historię. Jak to śpiąc na małym ziarenku grochu i wielkiej stercie grubych materacy bardzo się nie wyspała, a na dodatek zrobiła sobie wielki odcisk na plecach. Księżniczka nawet na dowód pokazała dzieciom to słynne ziarenko grochu. Na pożegnanie dzieci biły brawo księżniczce i machały jej na pożegnanie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.