Cała Polska czyta dzieciom

Właśnie rozpoczął się XII już Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (1–8 czerwca 2013)! Tegoroczna edycja Tygodnia odbywa się pod hasłem „Czytanie dzieciom – najlepsza inwestycja!”. Również w naszej placówce obchodzimy ten tydzień czytania dzieciom szczególnie. Od dnia dzisiejszego, poniedziałku do piątku włącznie, gościć będziemy różne osoby, które będą czytały naszym milusińskim.

3 czerwca

Dziś gościła u nas pani Krystyna Orbik – Skupień , Dyrektor Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego „Dziupla”, z którą w tym roku nasza placówka podjęła współpracę. Pani Krystyna pięknie przedstawiła dzieciom książeczkę, która wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród naszych dzieci. Tak im się spodobała, że pani Krystyna zostawiła dzieciom książeczkę, z którą do nas przyszła. Serdecznie dziękujemy!

4 czerwca

Dziś gościła u nas pani Róża Bojda, Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 18. Współdziałamy razem z Przedszkolem nr 18 od początku istnienia naszej placówki, można powiedzieć, że jest to zaprzyjaźnione przedszkole. Kiedy dzieciaki zobaczyły panią Róże, same usiadły na naszych kwiatuszkach i chętnie wysłuchały bajeczki o piesku, którą przyniosła ze sobą pani Dyrektor przedszkola. Tradycją chyba już się stało, że przeczytana książeczka staje się podarunkiem dla naszych milusińskich, za co dziękujemy. Na koniec był słodki poczęstunek dla  maluchów.

5 czerwca

Dzisiejszego dnia odwiedzili nas kolejni goście by poczytać naszym maluchom w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem była to pani Ewa Wrożyna – Chołupska – Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim wraz z panią Agnieszką. Obie panie wspaniale zainteresowały naszych podopiecznych i wzbudziły taką sympatię, że musiały przeczytać dzieciakom nie tylko jedną, ale aż trzy książeczki. Bardzo się dzieciom to podobało. Oczywiście obie panie złożyły na ręce naszej pani Dyrektor pamiątkową książeczkę z dedykacją i zaprosiły nas do współpracy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku to my odwiedzimy bibliotekę z naszymi maluchami. Na koniec przykleiły wszystkim dzieciom pamiątkowy medal „Cała Polska czyta dzieciom”. Serdecznie dziękujemy!

6 czerwca

W dniu dzisiejszym naszym gościem, który czytał dzieciom, była pani Joanna Stolarska, kierownik Biura Kultury Sportu i Zdrowia. Przeczytała maluchom książeczkę o kotku Mruczusiu. Były tak zainteresowane przygodami kotka Mruczusia, że nie spostrzegły się nawet kiedy bajeczka się skończyła. Prosiły o jeszcze. Oczywiście prośba ich została spełniona i kolejną bajką czytaną przez panią kierownik Joanne była książeczka o smutnym Jeżyku. Ale dzieci wcale a wcale się nie smuciły tylko pięknie podziękowały pani Asi za przybycie. My również dziękujemy.

7 czerwca

Dziś upłynął ostatni dzień akcji pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom”. Na zakończenie czytała naszym dzieciom nasza Pani dyrektor – Barbara Buława. Książeczka z wierszami Jana Brzechwy i tym razem zainteresowała maluchy. Wiersz „Do Biedronki przyszedł żuk” wzbudził entuzjazm wśród milusińskich no i oczywiście….chciały jeszcze. Kolejne wierszyki bardzo podobały się dzieciom, a książeczka znowu znalazła się w nasze, jakże już bogatej, biblioteczce. Pani dyrektor Barbarze serdecznie dziękujemy.

Pragniemy jeszcze raz ogromnie podziękować wszystkim, którzy zgodzili się przyjąć nasze zaproszenie i poświęcić naszym maluchom kilkanaście minut.

DZIĘKUJEMY

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.